Piaskowanie elewacji – doczyszczamy stare mury

Kilkukrotnie przechodząc ulicami naszych miast, przyglądamy się brudnym budynkom z politowaniem. Niektóre wyglądają tak, że sami najchętniej wzięlibyśmy młotek i je zburzyli. Jednak burzenie wcale nie jest konieczne. Zamiast tego polecam postawić na piaskowanie elewacji.

Czy to jeszcze bardziej nie zabrudzi ścian?

Absolutnie nie. Owszem, do piaskowania wykorzystywane jest drobne kruszywo, które w stronę czyszczonej powierzchni napylane jest pod wysokim ciśnieniem. Nie przywiera ono natomiast do elewacji, ale uderzając o nią ściera w naturalny metodę przyklejony brud i pozostawia ją zwyczajnie czystą.

Czyszczenie młodych i starych elewacji

Piaskowanie to doskonały metodę na czyszczenie elewacji zarówno młodych, jak i starych, przy czym przy tych drugich zawsze musimy zachować środki ostrożności. Taka powierzchnia może okazać się zbyt delikatną i piaskowanie mogłoby ją zaprzepaścić. W tym celu organizuje się także próbę na fragmencie, żeby przekonać się, że czyszczenie przyniesie wymierny efekt.

Zabrudzenia bywają różnorakie

I dlatego także piaskowanie może odbywać się wyłącznie przy użyciu materiałów pylistych, jak i w połączeniu ichniejszym z wodą. Piaskowanie z dodatkiem wody zwiększa skuteczność między innymi podczas usuwania zabrudzeń będących efektem pożaru. Bardzo łatwe za radą tej metody staje się także usuwanie graffiti. Niestety dziś ten rodzaj sztuki na elewacjach pojawia się w większości i to niestety ku naszemu niezadowoleniu. Teraz jednakże posiadamy skuteczny sposób na usunięcie zaprojektowanych „dzieł” i przywrócenie elewacji jej blasku.

Zobacz więcej: piaskowanie śląsk.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz