Podróżowanie w wakacje

Jeden z najbardziej fascynujących krajów świata, w Brazylii jest tak wiele rzeczy do zrobienia, że spragnieni przygód podróżnicy są rozpieszczani wyborem. Niezależnie od tego, czy chcesz wędrować po dżungli, leżeć na plaży czy tańczyć na ulicach, możesz to zrobić tutaj. Od spokojnych plaż, poprzez tętniące życiem miasta, aż po bujne lasy deszczowe, kraj ten oferuje ogromną różnorodność krajobrazów – w rezultacie jest tak wiele miejsc, które warto odwiedzić w Brazylii.

Jeżeli już jeszcze nie urzekły Cię krajobrazy i bioróżnorodność, to ze stuprocentową pewnością zauroczy Cię kultura. Energia i miłość do życia przewijają się przez właściwie każdy aspekt brazylijskiej kultury.
 
Niezapomniane wakacje
Jeden z najbardziej ikonicznych zabytków Brazylii i najczęściej odwiedzana atrakcja Rio, Chrystus Odkupiciel ujmuje wyobraźnię i serca setek tyś. podróżnych każdego roku. Poza symbolicznego znaczenia w społeczności katolickiej, posąg jest także jednym z 7 Nowych Cudów Świata i zapewnia czarujące widoki na Rio de Janeiro. Jednym z najczęściej odwiedzanych cudów natury w Brazylii jest góra Sugarloaf w Rio de Janeiro, zaokrąglony szczyt otoczony oceanem. Turyści wjeżdżają na szczyt kolejką linową, ażeby podziwiać panoramiczne widoki na miasto, wybrzeże i ocean – najbardziej satysfakcjonującym momentem jest zachód słońca, kiedy światła miasta migoczą poniżej, a słońce rzuca odcienie różu i czerwieni na niebo i ocean. Rio de Janeiro jest jednym z najbardziej energetyzujących miast, jakie kiedykolwiek odwiedzisz. Niezapomniana plaża, wspaniałe widoki i wyśmienite jedzenie – tego wszystkiego doświadczysz w Rio de Janeiro. Wrzesień i październik to zdecydowanie najlepszy czas na wizytę w Brazylii i najprzyjemniejsza pogoda. To świetna pora zarówno na intensywne zwiedzanie, jak i spędzenie czasu na plaży. Brazylia to miejsce warte odwiedzenia.
Warto zobaczyć: domowe wakacje z dziećmi.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz