Roboty zamiast ludzi

Drogie koszty utrzymania pracowników
Wiele osób w obecnych czasach narzeka na zarobki. Bardzo często zarobki są porównywane z innymi państwami Unii Europejskiej i w rzeczywistości nie wygląda to bardzo dobrze. Jednak pracownicy nie zdają sobie sprawy jakie pracodawca ponosi koszty w związku z zatrudnieniem jednego pracownika.

Oprócz wypłatą są inne konieczne opłaty, których pracownik nie widzi. Chodzi o ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie rentowe czy również ubezpieczenie emerytalne. Nic w tym zaskakującego, że pracodawcy szukają oszczędności gdzie tylko mogą. W ostatnim czasie najpopularniejszym tematem jest reedukacja kosztu pracy. Czy jest to w ogóle możliwe? W tym samym momencie się o tym przekonamy.
Robot pracujący na produkcji
Okazuje się, że już dawno mamy do czynienia z czymś takim co jest określane jako robotyzacja produkcji. Żyjemy tak rzeczywiście w czasach całkiem nowe rzeczywistości. Pracownicy pracujący w dużych firmach nie chcą już wykonywać łatwych zadań. Podejście do pracy rzeczywiście się zmienia. Obserwujemy chociażby ograniczone zaangażowanie w pracę, mniejszą lojalność jak i również zwiększoną rotację w miejscu pracy. Wszystko to przekłada się na niższą jakość pracy. Okazuje się, że robot może sobie dobrze poradzić na roboczym stanowisku. Co jak co, niemniej jednak właściwie każdy pracodawca będzie zadowolony. Robot robi wszystko gruntownie, w każdym momencie jest gotowy do pracy a także przenigdy się nie męczy. Co nam zatem więcej wymaganie? Chyba już niczego.
Zobacz także: Rosnące koszty pracy.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz