Stan surowy, zamknięty, deweloperski – co warto wiedzieć?

Musimy mieć świadomość, że budowa domu składa się z kilku etapów, które w każdej sytuacji powinny być ze starannością wykończone, tak by kolejny przebieg także bez problemów. Początek to w każdej sytuacji stan zero, następnie mówimy o stanie otwartym, zamkniętym oraz na samym końcu stanie deweloperskim.
Etapy budowy domu – na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Należy pamiętać o tym, że właściwie każdy stan tworzenia domu składa się z konkretnych prac, które powinny być wykonywane w sposób profesjonalny z zastosowaniem stosownie dobranych materiałów.

Należy tutaj rozpocząć od tego, że po ukończeniu stanu zero przychodzi czas na stan surowy otwarty. Na tym etapie konstrukcja budynku powstaje bardzo szybko, wiąże się to z tym, że pojawiają się zarówno ściany zewnętrzne, jak także wewnętrzne, budowana jest konstrukcja dachu, montowane jest także pokrycie dachowe czy schody wewnętrzne. Po zakończeniu prac na tym etapie rozpoczynają się prace w kolejnym, a mianowicie w stanie zamkniętym. To między innymi instalacja okien, niemniej jednak też parapetów, pojawiają się także drzwi zewnętrzne dzięki czemu nie trzeba budynku zabezpieczać na zimę. O ile obiekt wyposażony jest w garaż, to pojawiają się również drzwi garażowe. Prócz tego, posadzki podłogi oraz ściany przygotowane są też do ostatecznych prac wykończeniowych. Po tym etapie jest stan deweloperski, czyli stan, w którym mieszkanie czy także dom wykończony jest pod klucz. Są to ostateczne prace wykończeniowe, które obejmują w głównej mierze malowanie ścian, ale również instalowanie podłóg.

Więcej informacji: https://sobir.pl/stan-surowy-zamkniety-jaki-zakres-prac-obejmuje-ten-etap-budowy-domu/

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz