Trawienie i pasywacja stali – preparaty

Preparaty chemiczne przeznaczone do oczyszczania powierzchni stali nierdzewnej, jak także jej wytrawiania oraz pasywacji znajdziemy u producentów, którzy oferują rozwiązania wysokiej jakości charakteryzujące się wysoką skutecznością działania, jak również bezpieczeństwem stosowania. Do najczęściej wybieranych produktów tego typu powinno się zaliczyć artykuły takie jak bejca trawiąca natryskowa.
Profesjonalna obróbka chemiczna stali – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że do profesjonalnej obróbki chemicznej stali nierdzewnej trzeba wykorzystywać wyłącznie sprawdzone środki oraz preparaty chemiczne, które są bezpieczne, ale także z dużą skutecznością oczyszczają powierzchnię stali a także ją wytrawiają.

Na szczęście aktualnie mamy do dyspozycji sporo różnych preparatów, przykładowo takich jak pasywator do stali nierdzewnej. Jest to preparat chemiczny o konsystencji płynnej, który wykorzystywany jest do pasywacji stali. Jest to proces, który polega na przywróceniu biernej warstwy ochronnej stali, która złożona jest głównie z tlenków chromu. Należy pamiętać o tym że stal traci swoje oryginalne właściwości w wyniku obróbki termicznej i mechanicznej. Warto pamiętać również, że wytrawianie stali czy też pasywacja wymagają przestrzegania określonych zasad związanych z taką obróbką chemiczną. Na przykład w przypadku stosowania preparatów trawiących należy je nanosić specjalnymi kwasoodpornymi pędzlami czy aplikatorami. Wynika to z faktu, że w składzie znajduje się kwas azotowy, który ma silne właściwości trawiące.

Polecamy: trawienie stali.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz