Czy montować karnisze?

Karnisze to nic innego jak rurki, zamieszczone na specjalnych konsolach, które służą do ozdabiania okien. Na karniszach wiesza się firany i zasłony.

W współzależności od tego, jakie rozwiązania uwzględnił producent, karnisze sufitowe mogą umożliwiać wieszanie tkanin ozdobnych za poradą żabek, szelek albo tuneli. W wielu firanach montuje się także oczka przelotowe i w takim wypadku żabki na karniszu są zbędne.
Choć moda na karnisze nieco osłabła, wciąż nie brakuje domów, w których są one nieodzownym elementem dekoracji. Z karniszy zwykle rezygnuje się we wnętrzach przyszłościowych, gdzie ich właściciele mają lekka wersję do prania i prasowania firan i zasłon. Osoby takie karnisz mosiężny zwykle zastępują roletami, które umieszcza się bezpośrednio w ramie okiennej. Osób, które mają w swoich domach karnisze cały czas jest kategorycznie więcej. Dla nich w chwili obecnej bez ustanku opracowuje się nowe modele karniszy. Ten, kto je wytwarza, czyli karnisze producent, nie tylko zwraca uwagę na modne kolory czy wykończenia. Ci, którzy produkują karnisze starają się, żeby ich produkty spełniały zainteresowanie i potrzeby klientów. Bardzo w ogromnej liczbie przypadków zatem oferuje się karnisze na wymiar, bo dzięki temu prawie każdy ma możliwość wybrać karnisz właściwyodpowiedni dla siebie. Nie musi skracać ani nabywać więcej, aby starczyło na spore okno. To bardzo praktyczne rozwiązania. W tym momencie karnisze produkowane są w wielu kolorach. Dzięki temu ichniejszym wybór jest bardzo szeroki. Najlepiej popularny jest karnisz czarny, bo on pasuje do wielu wnętrz. Nie mniejszym jednak powodzeniem cieszą się karnisze w kolorze starego złota i satynowe.
Zobacz także: karnisze podwójne.

FacebookTwitterGoogle+Share

One thought on “Czy montować karnisze?

Dodaj komentarz