Jak upiększyć ogród – krzewy ozdobne

W każdym ogrodzie muszą wyszukać się rośliny ozdobne. Wspaniale zaaranżowany ogród to miejsce spotkań z przyjaciółmi a także rodziną, niemniej jednak też miejsce, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy oraz zbieramy siły na kolejny dzień. Warto więc dołożyć wszelkich starań, aby było to miejsce, w którym będziemy otoczeni przez piękne rośliny.

Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele gatunków roślin ozdobnych, które nie tylko wspaniale wyglądają, ale również uzupełniają dokładnie określone style aranżacji ogrodów. Taką rośliną, która powinna wyszukać się w każdym ogrodzie, jest trawa ozdobna. W tej roli bardzo dobrze sprawdza się Kostrzewa Sina o niebiesko-zielonych liściach tworzących interesujące kępy w rabatach.
Hortensja, roślina która powinna wyszukać się w każdym ogrodzie
Hortensje ogrodowe uznawane są za jedne z najpiękniejszych roślin ozdobnych. Odróżniają się cudownymi kwiatami. A dodatkowo, są to rośliny proste w uprawie, zatem wręcz osoby niedoświadczone w uprawie roślin poradzą sobie z jej pielęgnacją. Hortensja Hot Red to odmiana o czerwonych kwiatach, które bardzo długo utrzymują się na pędzie. Niewielkie rozmiary pozwalają uprawiać ją także na balkonach w donicach. Trzeba pamiętać, że hortensje lubią glebę o odczynie kwaśnym, dzięki czemu są zabezpieczone przed różnymi chorobami, ponieważ w takich właśnie glebach przyswajają najwięcej składników odżywczych i mikroelementów. Ciekawą gatunkiem jest Hortensja pnąca, która przy odpowiedniej pielęgnacji osiąga wręcz kilkanaście metrów wysokości. Co bardzo istotne, świetnie znosi brak słońca.

Sprawdź: Kostrzewa Sina.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz