Zabiegi modelujące sylwetkę i nie tylko

Obecnie w klinikach urody możemy liczyć nie tylko na normalne zabiegi upiększające. Kilka z nas chciałoby posiadać piękniejsze ciało, niemniej jednak nie jest łatwo pozbyć się tłuszczu bez efektów ubocznych.

Istnieją na pewno różnorakie zabiegi na odchudzanie. Część z nich używa dobroczynne działanie ciepła. Można więc korzystać ze specjalnej sauny. Niekiedy wykorzystuje się również leczniczą moc roślin – okłady z alg mają przynosić bardzo dobre efekty w sytuacji cellulitu. Znane jest także odsysanie tłuszczu, które jest już zabiegiem bardziej inwazyjnym i nie prawie każdy ma możliwość się mu poddać.

Działanie ciepła na tkankę tłuszczową jest zrozumiałe. Co natomiast powiedzieć o działaniu zimna? Czy może de facto dać bardzo dobry efekt, skoro w wielu wypadkach mówi się, że tłuszcz trzeba wypocić?

Kriolipoliza – zamrażanie tłuszczu to szansa dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą korzystać z sauny, oczekują szybkich efektów lub po prostu wszelkie inne sposoby zawiodły. W przeciwieństwie do inwazyjnych zabiegów kriolipoliza jest bardzo prosta w przeprowadzeniu i nie powinna powodować żadnych skutków ubocznych, w dodatkui związanymi z chłodem.

Wszystkie zabiegi modelujące sylwetkę mają w domyśle powodować odchudzenie. Pod tym względem kriolipoliza realnie funkcjonuje. Efekty widać po pierwszym zabiegu, choć nie ujawniają się one w tej samej chwili. Następny zabieg można jednakże przeprowadzić dopiero po pewnym czasie. W jaki sposób chłód ma możliwość pomagać na odchudzanie? Otóż zimno rozbija komórki tłuszczowe bez powodowania innych uszkodzeń. Organizm usuwa uszkodzone komórki i tym samym kriolipoliza odchudza.

Więcej: zamrażanie tłuszczu.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz